Uratuj swój tusz do rzęs. Jak przedłużyć jego trwałość i co zrobić, gdy zaschnie?

Uratuj swój tusz do rzęs. Jak przedłużyć jego trwałość i co zrobić, gdy zaschnie?

Co zrobić, kiedy twój ukochany tusz do rzęs zasechł, a ty nie znajdziesz lepszego lub właśnie musisz umalować się do pracy? Nie panikuj jest kilka sposobów na to, aby uratować kosmetyk. Po pierwsze, sprawdź datę ważności. Jeśli jest już dawno po terminie, natychmiast wyrzuć tusz do rzęs; już nic mu nie pomoże. A dlaczego kosmetyki do makijażu oczu tak szybko wysychają?

Przyczyną jest szybki ubytek wody. Podczas wyjmowania i wkładania szczoteczki, do buteleczki dostaje się powietrze. Nieodpowiednia konsystencja również może przyczyniać się do zepsucia kosmetyku. Z czasem tusz do rzęs traci swoje właściwości, produkt gęstnieje, w żaden sposób nie można się umalować. Ocierając szczoteczkę o brzeg buteleczki, wkładamy do środka zaschnięte resztki tuszu do rzęs. Brudny aplikator także stanowi przyczynę wysychania tuszu do rzęs.

Zatem czy można coś zrobić, aby uratować tusz do rzęs?

Oczywiście, że tak! Jeżeli twój tusz do rzęs jest suchy, nalej do buteleczki kilka kropel do oczu lub tonik, którym przemywasz twarz. Produkty będą działały jak woda i rozcieńczą kosmetyk. Równie dobrze możesz wsadzić tusz do rzęs do szklanki z gorącą wodą. Po kilku minutach powinien powrócić do właściwej konsystencji.

Aby uniknąć przykrych niespodzianek w postaci zaschniętego tuszu do rzęs, regularnie myj szczoteczkę. Najlepiej robić to co tydzień. Wytrzyj aplikator o chusteczkę higieniczną zwilżoną silnym płynem do demakijażu. Możesz także zastosować trik znany z czyszczenia pędzli i akcesoriów do makijażu. Zanurz szczoteczkę w szklance z mydłem i wodą lub spryskaj płynem dezynfekującym. Ważne jest, aby aplikator umyć bardzo dokładnie. Pozbędziesz się w ten sposób zaschniętych resztek tuszu do rzęs i bakterii, które mogły się w nich zalęgnąć.

A jak wykorzystać stary tusz do rzęs?

Możesz zrobić to na trzy sposoby. Starą szczoteczkę wyczyść i korzystaj z niej z innym, nowym tuszem. Każdy aplikator będzie doskonale nadawał się do nakładania odżywki lub olejku rycynowego na rzęsy; można także wykorzystać go do modelowania brwi. Stary tusz do rzęs sprawdzi się w roli maskary do brwi.