Odżywki do rzęs — nowość w kompleksowej pielęgnacji

<b>Odżywki do rzęs</b> — nowość w kompleksowej pielęgnacji

Myślałaś kiedyś, co by się stało, gdybyś porzuciła odżywianie i pielęgnację włosów, a jednocześnie nieustannie nakładała na nie produkty do stylizacji? Jak wyglądałyby Twoje pukle po miesiącu? Jeśli wyobrażasz sobie kompletnie wysuszone, matowe włosy, wypadające i pozbawione sprężystości oraz blasku, o zniszczonych końcach – masz rację. Pielęgnacja włosów to absolutna podstawa. A przecież rzęsy to nic innego jak maleńkie włoski, które również wymagają pielęgnacji i troski, aby rosły zdrowe i zachwycały wyglądem. Niestety nie są one traktowane z taką należytością jak włosy. Nie odżywiamy naszych rzęs. Zamiast tego codziennie nakładamy na nie warstwy tuszu do rzęs i brutalnie obchodzimy się z nimi podczas demakijażu. Efekty bywają opłakane: pozbawione pielęgnacji rzęsy rosną coraz wolniej, są mniejsze, słabsze, zaczynają bardziej wypadać, a końcówki tracą kolor i są przesuszone.

Ratunkiem dla nich są odżywki do rzęs. Na rynku kosmetycznym pojawiły się one stosunkowo niedawno i są przełomem w pielęgnacji rzęs. Regularnie stosowane potrafią nie tylko zabezpieczyć i odżywić rzęsy, ale również zapewnić im dogłębną regenerację. Wnikają one bowiem głęboko do wnętrza maleńkich mieszków włosowych i tam zaczynają swoją „pracę u podstaw”. To cebulki włosów odpowiadają za ich kondycję i prawidłowy wzrost, zatem sprawą priorytetową jest „zasilić” przede wszystkim cebulki rzęs. Dogłębnie odżywione i wzmocnione rzęsy odwdzięczają się spektakularnym wyglądem. Obrastają w siłę, zyskują sprężystość, zwiększa się ich grubość, nabierają zdrowego koloru i bardzo szybko rosną. Dzięki specjalnie dobranym składnikom odżywki do rzęs potrafią również sprawić, że linia rzęs się zagęszcza. To oznacza koniec dla rzadko rosnących kępek. Dobra odżywka do rzęs powoduje, że zaczynają rosnąć nam nowe rzęsy, które bez jej udziału po prostu nie miałyby siły na wzrost.

Odżywki do rzęs są bardzo komfortowe w użyciu, a cały rytuał odżywiania rzęs nie zajmuje wiele czasu: wystarczy używać ich raz dziennie, najlepiej po wieczornym demakijażu, przed snem.

Odżywki do rzęs są wyposażone w specjalny pędzelek, podobny do eye – linera i nakłada się je dokładnie tak samo, jak wspomniany kosmetyk. Jednym, sprawnym pociągnięciem należy rozsmarować odżywkę pędzelkiem tuż za linią rzęs. Wystarczy kilka sekund co wieczór, aby zapewnić rzęsom kompleksową pielęgnację. Dobra odżywka natychmiast się wchłonie i wniknie do wnętrza cebulek, regenerując mieszki włosowe. Ważną sprawą jest tu systematyczność: pierwsze, subtelne efekty kuracji odżywką zobaczymy już po miesiącu. Całkowity proces regeneracji, który owocuje pięknym wyglądem rzęs, jest możliwy po około 6 – 8 tygodniach.

Czym kierować się przy wyborze odżywki?

Najlepiej sprawdzać opinie w sieci i wybierać te produkty, które zyskują największą popularność i które są polecane przez ekspertów i konsumentów. Będziesz wówczas spokojna o efektywność odżywki do rzęs. Nie warto wybierać mało znanej, taniej odżywki, nieprzebadanej i niepoddanej gruntownym analizom.