Silikonowa szczoteczka w tuszu do rzęs

Silikonowa szczoteczka w tuszu do rzęs

Jeśli należysz do grupy kobiet, które wciąż jeszcze zastanawiają się nad wyborem spiralki do malowania rzęs i nie możesz się zdecydować między tradycyjną szczoteczką z włókien, a wersją silikonową, podpowiadamy: nylon nosi się na nogach, rzęsy maluje się silikonem.

Oto argumenty, dzięki którym wyrzucisz na zawsze nylonowe szczoteczki do rzęs:

1. Szczoteczki z włókien są niehigieniczne. Przyciągają zanieczyszczenia jak magnes. Trudniej je utrzymać w czystości, ponieważ myjąc włoski z nylonu, nie zawsze docieramy do wszystkich zakamarków w spiralce. Infekcja gwarantowana.

2. Silikon jest trwalszy i nie odkształca się podczas mycia. A nylon? Po kilku miesiącach używania szczoteczki włoski wyginają się w różne strony. Makijaż traci przez to na perfekcji.

3. Szczoteczki z włókna nigdy nie zagwarantują takiego idealnego rozdzielenia rzęs jak ich silikonowe wersje. Jest to po prostu fizycznie niemożliwe.

4. Ponieważ szczoteczka silikonowa świetnie rozdziela rzęsy, jest delikatna i nie drapie po nich podczas makijażu. Otula każdy włosek warstwą maskary i dobrze pracuje nad ich objętością.

5. Szczoteczka z włókien nie jest niestety tak precyzyjna, jak jej silikonowa wersja. Każda kolejna warstwa tuszu stanowi dla niej coraz większe wyzwanie. Nie udaje jej się odseparować rzęs, więc nie tylko je szarpie rysując po ich powierzchni, ale zostawia dodatkowo płaską warstwę maskary, która zamiast stopniowo zwiększać objętość- skleja rzęsy.

6. Silikonowe szczoteczki to nowatorskie podejście do makijażu rzęs. Zyskują one bardzo nowoczesne kształty, które pozwalają uzyskać tak spektakularne efekty makijażu, jakich nigdy nie osiągnie się za pomocą szczoteczek nylonowych.

7. Makijaż za pomocą silikonowej szczoteczki jest łatwiejszy i szybszy. Wystarczy kilka gestów, aby osiągnąć precyzję i perfekcję w makijażu oraz uniknąć nieładnych smug i plamek tuszu na skórze.

Silikonowe spiralki nie bez powodu pojawiły się na rynku kosmetycznym. Stanowią niezawodny oręż w walce o perfekcyjne rzęsy. Jeśli szukasz idealnej szczoteczki w tuszu do rzęs, zalecamy: szukaj jej wśród spiralek z silikonu.