Tusz do rzęs – sposoby malowania rzęs.

<b>Tusz do rzęs</b> – sposoby malowania rzęs.

Jak umalować rzęsy tak, aby nie były sklejone, lecz podkręcone i wydłużone? To pytanie nurtuje nas, kobiety, każdego ranka, kiedy nakładamy tusz. Jest na szczęście kilka sposobów, które ułatwią ci poranny makijaż.

Istnieją trzy techniki nakładania tuszu do rzęs. Są to: zygzak, skos i pion. Pierwsza z nich, zygzak, jest chyba najbardziej popularną. Rzęsy umalowane w ten sposób będą rozdzielone i zagęszczone. Skos to druga metoda malowania się. Szczoteczkę powinno prowadzić się w stronę zewnętrznego kącika oka. W ten sposób osiągniemy efekt kocich oczu, który spotęgować możemy cienką, czarną kreską na powiece. Ostatnia technika, pion, optycznie otwiera oczy, bo podkreśla końcówki rzęs i lekko unosi je do góry.

A czego nie wolno robić tuszem do rzęs i zaraz po nałożeniu go? Raczej nie zaleca się nakładania kilku warstw jednocześnie. Rzęsy będą wyglądały nienaturalnie i w pewnym momencie możemy osiągnąć efekt tzw. owadzich nóżek. Jeżeli koniecznie chcesz zaaplikować drugą warstwę tuszu, poczekaj aż poprzednia całkowicie wyschnie. Nie wolno także używać kilku tuszy podczas robienia makijażu. Mogą różnić się właściwościami i odcieniem – twój makijaż mógłby się nie udać. Co zrobić, by tusz do rzęs nie zasychał po kilku tygodniach? Nabierając kosmetyk na szczoteczkę, włóż ją do flakonika i przekręć kilka razy. Nie pompuj do środka powietrza – nie wsadzaj i nie wyjmuj szczoteczki po kilka razy. Nie wycieraj tuszu o brzeg buteleczki. Podczas wyjmowania szczoteczki, nabierasz wytarte resztki i nanosisz na rzęsy; zaschnięte cząstki tuszu wpadają do wnętrza buteleczki. Nie rozdzielaj rzęs szpilką lub agrafką, bo uszkodzisz włoski lub oczy. Dokładnie zakręcaj buteleczkę z tuszem. Przed snem zawsze usuwaj tusz do rzęs – rób porządny demakijaż.

Jak nakładać tusz do rzęs? Najpierw podkręć rzęsy na zalotce. Unikniesz pobrudzenia urządzenia i starcia tuszu. Potem pomaluj same końcówki rzęs. W ten sposób „wyciągniesz” najkrótsze włoski. Ruchem zygzakowatym pomaluj wszystkie rzęsy z górnych powiek. Szczoteczkę umieść u ich nasady, a następnie delikatnie przeczesz. Rzęsy nie będą posklejane. Malowanie tą techniką możesz powtórzyć kilka razy. Końcówką szczoteczki jeszcze raz „wyciągnij” do góry rzęsy. Oczyść ją z nadmiaru tuszu i rozczesz końcówki. Dolne rzęsy maluj, trzymając szczoteczkę równolegle do oczu. Możesz także ustawić ją pionowo i przesuwać aplikatorem od wewnętrznego do zewnętrznego kącika oka. Na koniec rozczesz rzęsy specjalnym grzebykiem.