Tusz do rzęs, która szczoteczka jest najlepsza?

Tusz do rzęs, która szczoteczka jest najlepsza?

Wszystko zależy od szczoteczki. Jej kształt, wielkość, rozstaw włosków oraz ich długość i materiał, z którego są wykonane, mają wpływ na efekt końcowy makijażu oczu. Jeżeli chcesz mieć podkręcone lub wydłużone rzęsy, musisz użyć szczoteczki o nieco innym wyglądzie niż wtedy, kiedy chcesz dokładnie je rozczesać. Musisz także wiedzieć, że szczoteczki posiadają przeróżne kształty. Szczoteczkę musisz dobrać również do swoich rzęs. Inaczej postąpisz, jeśli masz krótkie rzęsy, a jeszcze inaczej, jeżeli twoje rzęsy są długie i gęste. Zatem poznaj rodzaje szczoteczek, a potem zdobądź odpowiedni tusz do rzęs.

Jaką szczoteczkę dobrać do krótkich rzęs? Do wyboru masz dwie opcje: małą z gęstym i krótkim włosiem oraz taką, która ma dwa rodzaje włosków (dłuższe z jednej strony i krótsze z drugiej), ale ściśle przylegające do siebie. Pierwsza szczoteczka może być ustawiona pod różnymi kątami. Ułatwia to makijaż i dostęp do najkrótszych włosków. Druga natomiast jest standardowej wielkości. Ostatnio nastała moda na tusz do rzęs z takim aplikatorem.

Rzęsom przerzedzonym musimy dodać objętości i grubości. Najlepiej sprawdzi się szczoteczka z krótkimi i bardzo gęsto osadzonymi włoskami. Podczas aplikacji rzęsy zagęszczą się i zostaną przyciemnione; tusz do rzęs równomiernie je pokryje. Podobną sytuację możemy zaobserwować podczas czesania włosów szczotką z naturalnym włosiem. Pasemka stają się puszyste, zwiększają swoją objętość.

Tusz do rzęs może mieć właściwości podkręcające. Podobne cechy ma szczoteczka o lekko wygiętym kształcie. Wyposażona jest w krótkie i długie włoski umieszczone po przeciwnych jej stronach. Włoski nie przylegają ciasno do siebie. Szczoteczka dopasowuje się do kształtu powieki, dzięki czemu za jednym zamachem maluje się wszystkie rzęsy. Podobnej szczoteczki użyjemy do rzęs sztywnych. Ten aplikator powinien mieć jednak włoski takiej samej długości, ułożone blisko siebie.

Ten rodzaj szczoteczki na rynku pojawił się niedawno. Ma kulisty kształt i jest bardzo mała. Służy do „podnoszenia” i „wyciągania” rzęs do góry. Dlatego używa się jej do makijażu rzęs długich i opadających. Jednak tusz do rzęs z takim aplikatorem nie tak łatwo znaleźć w drogeriach.