Tusz do rzęs: DIY.

Tusz do rzęs: DIY.

Kosmetyki domowej roboty są najlepsze! Dlaczego?

Bo zawierają naturalne składniki, wiemy, co znajduje się w środku i mamy satysfakcję, że to my je przygotowałyśmy. Co będzie ci potrzebne i jak zrobić własny tusz do rzęs? Sprawdź.

Wszystkie składniki, których użyjesz do przygotowania własnego tuszu do rzęs, znajdziesz w domu, aptece, sklepie ze zdrową żywnością lub sklepie zielarskim. Potrzebne ci będą zatem: jedna łyżeczka olejku kokosowego, jedna łyżeczka masła Shea, pół łyżeczki wosku pszczelego, cztery łyżeczki żelu z aloesu i dwie tabletki aktywnego węgla. Przyjrzyjmy się teraz, jakie właściwości posiadają poszczególne składniki tuszu do rzęs. Za nawilżenie odpowiedzialne są: olejek kokosowy, masło Shea i żel aloesowy. Podobną funkcję spełnia wosk pszczeli. Jednak składnik ten ma jeszcze jedno, bardzo ważne zastosowanie. Zawiera wiele witamin i zapobiega namnażaniu się bakterii. To z kolei sprawia, że rzęsy są odżywione, a tusz do rzęs zachowuje świeżość na dłużej. Czarny kolor zapewnia węgiel aktywny. Składnik ten dostępny jest w aptece. Jeżeli chcemy, aby nasz tusz do rzęs miał brązową barwę, zamiast węgla dodajmy kakao.

Jak przygotować tusz do rzęs?

Tabletki węgla należy dokładnie pokruszyć. Możemy zrobić to w moździerzu lub tłuczkiem. Jeżeli wybierzesz ten drugi sposób, pamiętaj, aby węgiel włożyć do foliowego woreczka. W kąpieli wodnej podgrzej pozostałe składniki do momentu aż całkowicie się rozpuszczą. Miksturę cały czas mieszaj. Kiedy trochę przestygnie, dodaj pokruszony węgiel. Pozostaw do całkowitego wystygnięcia.

Teraz wystarczy przełożyć tusz do rzęs do buteleczki po maskarze. Wcześniej dokładnie umyj flakonik: możesz wyparzyć go wodą, umyć w dobrym płynie do demakijażu lub spirytusie. To samo zrób ze szczoteczką. Tusz do rzęs przelej do foliowego woreczka. Odetnij jeden z brzegów (wystarczy niewielki otwór). Możesz wykorzystać także pipetkę.

A jak nakładać taki tusz do rzęs?

Podobnie jak zwykłą maskarę. Po zrobieniu makijażu oczu należy odczekać kilka minut, by kosmetyk wysechł. Tusz do rzęs domowej roboty nakłada się o wiele lepiej niż sklepową maskarę; jest też bardzo dobrze widoczny na cienkich i krótkich rzęsach. Termin przydatności do użycia wynosi od trzech do czterech miesięcy.