Makijaż małych oczu – przydatne wskazówki i triki

Makijaż małych oczu – przydatne wskazówki i triki

Małe oczy bywają równie piękne jak te duże. Kobiety zdają sobie jednak sprawę z tego, jaką moc może mieć spojrzenie wielkich oczu lub takie rzucone zza firanki pięknych, długich rzęs.

Wszak już starożytni rozpisywali się na temat tego, jak wielką siłę oddziaływania na odbiorcę mają duże, kobiece oczy; przez stulecia w tej kwestii zmieniło się tylko jedno: kobiety za sprawą kosmetyków i akcesoriów do makijażu dostały do ręki oręż, dzięki któremu nawet małe oczy można optycznie powiększyć . To sprawia, że  makijaż małych oczu nie jest wcale skomplikowany i już kilka drobnych trików może sprawić, że uzyska się efekt tzw otwartego oka.

Jakie to triki? 

Oto lista najlepszych, sprawdzonych sposobów, dzięki którym makijaż małych oczu zawsze zakończy się sukcesem.

Jak optycznie powiększyć oczy – sprytne i łatwe sposoby 

1. Doskonały tusz do rzęs

Mało która z pań wie, że tusze wydłużające i wywijające rzęsy ku górze sprawiają, że oczy wydają się optycznie większe. Warto więc poświecić trochę czasu i wybrać taki, który perfekcyjnie maluje, wydłuża i rozdziela włoski – piękny wachlarz rzęs „otwiera” oko i doskonale podkreśla jego urok. Makijaż małych oczu bez dobrego tuszu do rzęs po prostu się nie powiedzie.

2. Biała kredka

Najlepsza przyjaciółka małych oczu – kreska narysowana białą kredką na dolnej powiece, a dokładniej – na całej linii wodnej, czyli tuż za rzęsami optycznie powiększy oko i dodatkowo sprawi, że cała twarz wygląda na bardziej wypoczętą, a kolor tęczówki wydaje się intensywniejszy.

3. Beżowy cień do powiek

Najlepiej taki, który jest lekko nasycony perłowym pigmentem. Taki cień nakłada się na wewnętrzny kącik oka i tuż pod łukiem brwiowym. Można do tego celu wykorzystać również jasną, perłową kredkę pamiętając, aby dobrze ją rozetrzeć i nie zostawiać nieładnych krawędzi czy kresek na powiece.

4. Subtelne, matowe brązy i odcienie nude na powiece

Miejsce powyżej załamania powieki należy pomalować jasnym, matowym cieniem (najlepiej, jeśli będzie o ton ciemniejszy od koloru skóry); tak nałożony cień powiększa oko i sprawia, że ruchoma część powieki wydaje się większa. Na nią należy z kolei nałożyć trochę jaśniejszy cień, aby rozjaśnić cały makijaż, nadać spojrzeniu świeżości i nie przytłoczyć powieki ciemnym kolorem (lepiej unikać intensywnych brązów i fioletów, ponieważ to one odpowiedzialne są za wizualne pomniejszenie oczu).

Makijaż małych oczu powinien być wykonany starannie, ponieważ mimo iż używamy do niego jasnych odcieni, granice między nimi nie mogą być widoczne, w przeciwnym razie make-up wygląda karykaturalnie i niedbale.

Powyższe triki to podstawa makijażu; „unaoczniają” one, jak optycznie powiększyć małe oczy. Jeśli zależy nam, aby makijaż zyskał nieco intensywniejszy charakter, można na górną powiekę nałożyć eye-liner, lub wykonać kreskę dowolną, dobraną do koloru oczu kredką. Makijaż małych oczu nie musi być nudny – można dowolnie łączyć ze sobą kolory i cienie, pamiętając jednak, aby nie przesadzić z ciemnymi odcieniami, które optycznie pomniejszą i tak już małe oczy.