Kolorowy i brokatowy tusz do rzęs.

Kolorowy i brokatowy tusz do rzęs.

Czarny tusz do rzęs zna każda z nas. A czy znacie kolorowe i brokatowe tusze do rzęs? I czy wiecie, jaki kolor pasuje do waszych oczu?

W drogeriach znajdziemy tusze do rzęs w kilku barwach. Są to: żółcie, róże, brązy, fiolety, zielenie, niebieskości. Kupić możemy także brokatowe kosmetyki do upiększania rzęs. Bardzo ładnie wyglądają na końcówkach rzęs, na których wcześniej zaaplikowałaś czarny tusz. Jeżeli nie mamy możliwości pomalowania się takim kosmetykiem, same zróbmy brokatowe rzęsy. W jaki sposób? Przygotuj klej kosmetyczny, sztuczne rzęsy na pasku i sypki brokat lub brokatowe cienie do powiek. Sztuczne rzęsy posmaruj klejem i obsyp brokatem. Poczekaj kilka minut aż wyschnie i otrzep nadmiar połyskujących drobinek. Następnie przyklej pasek rzęs do powieki – twój dyskotekowy makijaż już gotowy.

A co o kolorowych tuszach do rzęs wiedzieć powinnaś?

Jeżeli malujesz rzęsy kolorowym tuszem, nie nakładaj na powieki wyrazistych lub połyskujących cieni, kredek lub eyelinerów. Kosmetyki te mogłyby „gryźć się” z maskarą lub ją „przytłoczyć” i spowodować, że kolor stopiłby się z barwą cieni. Tusz do rzęs musi dominować w całym makijażu. Dopuszczalne jest natomiast malowanie cienkich kresek lub powiek takim samym kolorem, co rzęsy.

Dolnych rzęs nie musisz malować kolorowym tuszem, jeżeli boisz się, że efekt będzie zbyt wyrazisty. Pozostaw je naturalne; możesz zaaplikować odżywkę lub bezbarwną maskarę. To czego nie możesz robić, to łączyć kilku barw na rzęsach. Oczywiście dopuszczalne są połączenia czerni z innymi kolorami.

A jak dobrać tusz do rzęs do koloru tęczówki?

Niebieskie maskary to hit sezonu wiosna/lato 2015. Pasują do każdego typu urody i barwy oczu. Rzęsy pomalowane jasnym odcieniem tego kosmetyku sprawiają, że twarz wydaje się być wypoczęta i rześka. Fioletowy tusz do rzęs dobrze będzie komponował się z niebieską i zieloną tęczówką. Oczy w tym kolorze pomalować można również różową lub śliwkową maskarą. Zielony tusz do rzęs idealnie pasuje do brązowych i piwnych oczu. Pod jaśniejsze odcienie zieleni nałóż czarną maskarę, a otrzymasz ciekawy efekt.