Jakie tajemnice skrywa tusz do rzęs?

Jakie tajemnice skrywa tusz do rzęs?

Sekret idealnego wyglądu tkwi w ładnie pomalowanych oczach. Co o tuszu do rzęs trzeba wiedzieć, żeby wykonać perfekcyjny makijaż oczu? Po pierwsze, efekt. To, jaki rezultat chcesz osiągnąć, ustal zaraz na początku. Potrzebujesz wydłużyć, zagęścić lub podkręcić rzęsy? Wybierz tusz do rzęs, który będzie posiadał takie właściwości. Dobierz również odpowiednią szczoteczkę. Aplikatory do podkręcania będą różniły się wielkością, kształtem i rodzajem włosia od tych, które przeznaczone są do podkreślania najkrótszych rzęs, rosnących w wewnętrznych i zewnętrznych kącikach oczu.

Czarny tusz do rzęs to już klasyka. Pasuje do każdego typu urody i każdego koloru rzęs. Oczywiście inne tusze równie dobrze eksponują tęczówkę i urodę. W drogeriach znajdziemy niebieskie, brązowe, zielone, fioletowe, a nawet różowe tusze do rzęs. Kupić także możemy tusz do rzęs z brokatem. Do usunięcia tych kosmetyków użyj dobrego mleczka kosmetycznego lub płynu dwufazowego. Kolorowe tusze do rzęs modne są w sezonie letnim.

Tusz do rzęs powinien być wodoodporny. Taki kosmetyk przyda się nad morzem, na basenie, w lecie i zimą. Podczas pocierania oczu pozostanie na swoim miejscu. Na demakijaż wodoodpornego tuszu do rzęs należy poświęcić trochę więcej czasu. Wykorzystaj płyn dwufazowy lub inny skuteczny kosmetyk. Nasącz nim płatek kosmetyczny i przyłóż do oka. Poczekaj aż makijaż rozpuści się; nie trzyj oczu, bo osłabisz rzęsy i podrażnisz skórę powiek.

Kiedy należy wymienić tusz do rzęs?

Najlepiej zrobić to po czterech miesiącach. Dłuższe korzystanie z tego kosmetyku może wywołać stany zapalne oczu lub skóry wokół nich. Termin przydatności produktu skracają dodatkowo wtłaczanie powietrza do buteleczki podczas aplikacji, przechowywanie w wilgotnym pomieszczeniu, nieodpowiednie użytkowanie (niedokręcanie buteleczki).

Podczas robienia makijażu oczu zwracaj uwagę na dokładne malowanie rzęs. Staraj się, nie pozostawiać grudek, powieki nie mogą być pobrudzone, a rzęsy sklejone. Uważaj z nakładaniem kilku warstw produktu. Grubo pomalowane rzęsy wyglądałyby bardzo brzydko. Tusz do rzęs zacząłby się kruszyć i osypywać na policzki.