Czym jest semipermamentny tusz do rzęs?
Semipermamentny tusz do rzęs to kosmetyk używany w gabinecie kosmetycznym do wykonania półtrwałego makijażu oczu. Po wyschnięciu jest wodoodporny, a na rzęsach utrzymuje się od trzech do czterech tygodni. Produkt stosowany podczas takiego zabiegu ma bardzo dobrą jakość; nie podrażnia i nie powoduje pogorszenia kondycji rzęs. Semipermamentnego tuszowanie rzęs zajmuje od 30 minut do jednej godziny. Uzależnione jest to stanem i ilością rzęs klientki. Zmycie takiego kosmetyku trwa do piętnastu minut. Nie wolno samodzielnie usuwać produktu – grozi to uszkodzeniem naturalnych rzęs.
Jaki efekty daje nakładanie semipermamentnego tuszu do rzęs? Wytuszowane w ten sposób rzęsy wyglądają bardzo ładnie, a sam makijaż jest bardzo trwały. Nie musimy martwić się, czy nasz makijaż jest perfekcyjny, czy maskara nie rozmazała się, a co najważniejsze, nie musimy każdego ranka malować rzęs. Semipermamentny tusz do rzęs dodaje objętości, pogrubienia, długości i podkręcenia. Może być dodatkiem do zabiegu zagęszczania rzęs.
Ponieważ semipermamentny tusz do rzęs jest dość specyficznym rodzajem makijażu, należy o niego szczególnie dbać. Do pięciu godzin po aplikacji nie można myć oczu wodą, a do dwóch dni nie można brać gorących kąpieli i korzystać z basenu lub sauny. Z makijażu należy wyłączyć wszystkie kosmetyki, w składzie których znajdują się tłuste i oleiste składniki. Do pielęgnacji rzęs najlepiej jest stosować produkty na bazie wody (również płyn do demakijażu). Nie wolno energicznie pocierać oczu podczas usuwania makijażu i mycia twarzy. Codziennie należy rozczesywać rzęsy specjalnym grzebykiem, by uniknąć efektu posklejanych włosków lub owadzich nóżek.
Jak przy każdym zabiegu, tak i tu, występuje szereg przeciwwskazań. Nakładając semipermamentny tusz do rzęs, musimy wyjąć szkła kontaktowe. Zabiegowi nie można się poddać, jeśli choruje się na niektóre choroby skórne lub okulistyczne. Zaliczyć do nich można: nadmierne wypadanie rzęs, chemioterapię, wyrywanie rzęs na tle nerwowym, alergie, zapalenie spojówek, infekcje bakteryjne, zaćma, jaskra.